Majdnem minden szempontból az emo divatot ezekre a szempontokra kategorizálhatjuk: fiúk és lányok egyaránt viselhetnek szűk farmer nadrágokat, sötét répanadrágokat, hosszú kivasalt, kiegyenesített feketére festett fürtök általában az arc egyik oldalába fésülve, szűk pólók, amiken gyakran rock bandák nevei szerepelnek, tüskés vagy sötét övek, deszkás cipők, dorkók vagy kockás cipők, néhányan vasag sötét keretes szemüveget viselnek a divat kedvéért.
Az emok úgy öltözködnek, hogy a külvilágnak megmutassák a belső érzéseiket. Majdnem minden ruhaneműjüknek megvan a maga jelentése. Ez az öltözködési stílus talán a világon a legszabadabb, azt viselnek, amit akarnak, amikor csak akarják. Nem vesznek fel semmit azért, hogy vagányak legyenek, ez a stílus mindig egyedülálló és kivételes.Általában csíkos ill. kockás vagy mintás pólót hordanak és csőnadrágot.
Emo után scene a divat
Szóval scene, meg saucy, de hogy közelebbit mondjak, akkor emo. Emósnak lenni már nem menő, és már amúgysem divat a fekete, így érthető, hogy a tinik újabb divattal álltak elő: scene-esek lettek - azaz színesek, még szóviccnek is rossz, de azért ellövöm, nyilván. Szóval a színes egyedek onnan ismerhetők fel, hogy kreppelt-vicces többszínű hajuk van, általában platinaszőkék sötét csíkokkal vagy ennek inverzei. Leggingsben járnak apró miniszoknyával, és színes neon pólókkal, idén nyáron nagyon megy a francia bugyira hasonlító virágmintás rövidnadrág, színes pólókkal, balerina cipőkkel, Converse-zel, vagy a már az emóknál jól ismert Vansszel. Minél színesebb, annál scenesebb (nem lehet ezzel a kifejezéssel nem játszadozni). A szemüket füstösen sminkelik, és viselkedésükben is megkülönböztetik magukat a többiektől megbotránkoztatásukkal, újat mondásukkal. Ezt kiragadva látható, hogy igazi eszme nincs mögöttük.
Az egész a myspace.com közösségi oldalról indult, pár ex-emós stílust váltott, feltehetően megunták a sötét színű ruhákat, és elkezdtek színesedni, magukat másmilyennek nevezni, mert különbözni akartak. Dakota Rose és Kiki Kannibal modellek nevéhez fűzik e stílus megteremtését. E híres scene görlöket nézegetve rájöttem, hogy anorexiásak, valószínűleg egyáltalán nincsenek képben magukkal. Életük lényege, hogy a myspace profiljukat naponta változtassák, többnyire a fotóikat, és anyu összes pénzét fodrászra és ruhákra költsék. Kellékeik közt a gúla alakú szegecselt övek, rajzilmfigurás pólók (nagyon menő a Hello Kitty de akár a Tini nindzsa teknőcökkel is hódítani lehet), túlméretezett gyöngynyakláncok, skinny farmer és leopárd, pöttyös vagy csíkos mintás cuccok szerepelnek. Egyéb kötelező kiegészítőjük a hatalmas napszemüvegek, melyektől minél szúnyogosabb a fej, annál királyabb a megjelenés. Ezt felsorolva rájöttem, hogy a H&M üzlet tele van ilyen külsejű lányokkal, és ilyen ruhákkal persze.
Magyarországon a vezető scene sztár Kenny Catastrophe, aki ifjú poéta, 17 évesen vállaltan biszexuális, blogot ír, és nyilván myspace profilját ápdételi a nap 24 órájában. Amúgy dukál ilyesmi nevet választani a közösségi portálokon, sajátos nyelvet is használnak, a sex, hot és hardcore szavakat előszeretettel alkalmazzák, és így írják: HxC, SxE. A hip-hopban ismert szlengek menők, a játékosan használt káromkodással együtt. Fő életterük az internet és a közösségi portálok a már említett myspace-en kívül a facebook és last.fm is szerepet játszanak megnyilvánulásaikban.
Emósoknak saját zenei irányzatuk van, némi eszme is felfedezhető mögöttük, és a punkok egyik fajtájának leszármazottai. A scene-esek az emósokból váltak ki, nincs önálló zenei műfajuk, a hip-hoptól a népi technóig mindent szeretnek, nincs eszme amit követnének és öngyilkosok sem szeretnének lenni. Egyszerűen csak megbotránkoztató a külsejük, sokat fotózzák saját magukat és úgy tesznek, mintha nem érdekelné őket, ha beszólnak nekik. Ez is scene-es előírás.